Ranč – naše koně

Black Rose ranch je náš vysněný projekt, který poskytuje zázemí koním a jezdcům zabývajícím se zejména westernovým ježděním. Zaměřujeme se hlavně na práci s dětmi a mládeží na westernových koních Quarter Horse a American Paint Horse.

Quarter Horse

V dnešní době je Quarter Horse z důvodu modernizace dobytkářství chován hlavně pro sport. Rychlost, schopnost práce s dobytkem, inteligence, laskavost a další přednosti mu zůstaly dodnes, ale místo práce na pastvinách se častěji využívá na sportovních kolbištích a díky své povaze také jako ideální kůň na rodinné vyjížďky ve volném čase. Na první pohled QH zaujme svým výrazným osvalením. Hlava je klínovitá, menší, ale ušlechtilá, s výraznými žuchvami. Na mohutný krk navazují silné plece, kratší pevný hřbet a výrazně svalnatá záď. Končetiny jsou pevné s kvalitními kopyty.

Black Rose ranch Quarter Horse

American Paint Horse

Kůň plemene Paint Horse je stále populárnějším plemenem, které je ale atraktivní nejen pro své zbarvení. Při jeho chovu je totiž kladen i velký důraz na povahu. Povaha koně je klidná a mírná, ale přitom kůň plemene Paint Horse zůstává silným a odolným koněm. Speciální vlastností těchto koní je pak vytříbený smysl pro práci s dobytkem, tzv. cow sense, díky kterému je a byl Paint horse i velmi spolehlivým pracovním koněm. Paint horse je původně kůň dobytkářského typu, v minulosti se využíval výhradně pro práci na dobytkářských farmách. Jeho dnešní využití je ale pochopitelně mnohem širší, i když se při práci s dobytkem uplatňuje i v současné době. Paint horse je všestranným koněm, využitelným v nejrůznějších odvětvích jezdeckého sportu, ale stejně tak je i pro svou přátelskou povahu oblíbeným rodinným koněm. Zvláště výrazně se pak uplatňuje ve westernovém ježdění.

Black Rose ranch American Paint Horse