Ranč – naše koně

Black Rose ranch je náš vysněný projekt. Poskytujeme zde zázemí koním a jezdcům zabývajícím se zejména westernovým ježděním. Zaměřujeme se hlavně na práci s dětmi a mládeží na westernových koních amerických plemen Quarter Horse a American Paint Horse. Seznamte se s nimi.

Quarter Horse

V dnešní době je Quarter Horse z důvodu modernizace dobytkářství chován hlavně pro sport. Rychlost, schopnost práce s dobytkem, inteligence, laskavost a další přednosti mu zůstaly dodnes, ale místo práce na pastvinách se častěji využívá na sportovních kolbištích a díky své povaze také jako ideální kůň na rodinné vyjížďky ve volném čase. Na první pohled QH zaujme svým výrazným osvalením. Hlava je klínovitá, menší, ale ušlechtilá, s výraznými žuchvami. Na mohutný krk navazují silné plece, kratší pevný hřbet a výrazně svalnatá záď. Končetiny jsou pevné s kvalitními kopyty.

Plemeno Quarter Horse využíváme na našem ranči právě pro jeho skvělé povahové vlastnosti a schopnosti.

Black Rose ranch Quarter Horse

American Paint Horse

Kůň plemene Paint Horse je stále populárnějším plemenem, které je ale atraktivní nejen pro své zbarvení. Při jeho chovu je totiž kladen i velký důraz na povahu. Povaha koně je klidná a mírná, ale přitom kůň plemene Paint Horse zůstává silným a odolným koněm. Speciální vlastností těchto koní je pak vytříbený smysl pro práci s dobytkem, tzv. cow sense, díky kterému je a byl Paint horse i velmi spolehlivým pracovním koněm. Paint horse je původně kůň dobytkářského typu, v minulosti se využíval výhradně pro práci na dobytkářských farmách. Jeho dnešní využití je ale pochopitelně mnohem širší, i když se při práci s dobytkem uplatňuje i v současné době. Paint horse je všestranným koněm, využitelným v nejrůznějších odvětvích jezdeckého sportu, ale stejně tak je i pro svou přátelskou povahu oblíbeným rodinným koněm. Zvláště výrazně se pak uplatňuje ve westernovém ježdění.

Na Black Rose ranchi máme koně plemene American Paint Horse v mnoha zbarveních.

Black Rose ranch American Paint Horse